Mladi iz Splita na Risovcu

Družina od 11 mladića iz župe Kman u Splitu zajedno sa svojim župnikom don Mihovilom Kurkut proveli su 5 dana u igri, molitvi, šetnji i duhovnom razmatrnju na Risovcu. Ugodno su se osjećali u Ivanovim dvorima – roditeljskoj kući jablaničkog župnika don Ivana. Većini je ovo bio prvi boravak u planini, ali su hrabro pješačili do samog vrha Čvrsnice – Pločno -2228 m – i u sred ljetne žege hodali po snijegu. Puni radosnih doživljaja sretno su se vratili doma u Split.

MLADOMISNIK IZ DOLJANA DON DAVID SLAVIO SV. MISU U JABLANICI

U nedjelju 4. kolovoza don David Marijanović, koji je mladu misu slavio na Ilindan u Doljanima, slavio je sv. misu u ž. crkvi u Jablanici. Don Davidu je bilo 4 i pol godine kad je doveden u logor – Muzej u Jablanicu gdje je proveo nekoliko mjeseci. Nakon razmjene njegova se obitelj nekoliko puta selila od mjesta do mjesta, dok se konačno nije vratila u Doljane. Tu je  završio prva 4 razreda osnovne škole a slijedeća 4 na Gračacu. Gimnaziju i bogosloviju završio je u Splitu, a pred Petrovdan u Dubrovniku je zaređen za svećenika dubrovačke biskupije i ovih dana dobio je prvu slžbu na Boninovu u Dubrovniku. Župljani Jablanice zahvalni mladom svećeniku na poticajnim riječima žele mu dobro zdravlje i plodan rad na njivi Gospodnjoj.