Ostale obavijesti

1. U srijedu, 26. veljače, je Čista srijeda ili Pepelnica, zapovijedani post i nemrs. Ovim danom započinje korizmeno vrijeme, vrijeme molitve, pokore, posta, ljubavi, dobrih djela, obraćenja. Crkva činom pepeljenja poziva vjernike na obraćenje. Sveta Misa i obred pepeljanja bit će u 18 sati. Sve vas iskreno pozivam da zajedno svetom Misom i obredom pepeljanja započnemo ovo sveto korizmeno vrijeme posta, pokore i obraćenja.
  2. Svakog korizmenog petka u župnoj crkvi u Jablanici bit će prije svete Mise pobožnost križnoga puta u 17,30 sati. U Vrdima pobožnost križnog puta bit će nedjeljom prije svete Mise, a na ostalim mjestima, po filijalama obadvije župe, gdje se slavi nedjeljna sveta Misa bit će isto pobožnost križnoga puta prije svete Mise.
  3. U nedjelju 1. ožujka je obljetnica stradanja Hrvata u logoru Muzej. Udruga logoraša poziva na polaganje vijenaca kod muzeja u 9,30, a nakon toga je sveta Misa u 10 sati za sve poginule i umrle, kao i za sve preživjele i njihove obitelji.